Champions League – results from the last round

Men´s ECL, Gr. A
ROSKILDE BORDTENNIS (DEN) – FAKEL GAZPROMA ORENBURG (RUS) 0 : 3

TUGWELL Finn – SAMSONOV Vladimir 0 : 3 (7:11, 3:11, 7:11, 0:0, 0:0)
MASLOV Leonid – OVTCHAROV Dimitriy 0 : 3 (6:11, 7:11, 5:11, 0:0, 0:0)
BENTSEN Allan – SMIRNOV Alexey 1 : 3 (22:20, 7:11, 9:11, 7:11, 0:0)

Men´s ECL, Gr. A
PONTOISE CERGY (FRA) – OLIMPIA UNIA GRUDZIADZ (POL) 1 : 3

WANG Jain Jun – WANG Yang 3 : 1 (9:11, 11:6, 12:10, 11:5, 0:0)
KARLSSON Kristian – KAII Yoshida 2 : 3 (6:11, 17:15, 13:11, 11:9, 15:17)
FRANZ Peter – SUCH Bartosz 2 : 3 (11:8, 8:11, 9:11, 12:10, 4:11)
WANG Jain Jun – KAII Yoshida 2 : 3 (8:11, 11:5, 12:10, 6:11, 8:11)

Men´s ECL, Gr. B
ESLÖVS AL (SWE) – CHARTRES ASTT (FRA) 2 : 3

XU Hu – GERELL Par 3 : 2 (7:11, 9:11, 11:9, 11:8, 11:6)
SVENSSON Robert – GAO Ning 0 : 3 (6:11, 5:11, 7:11, 0:0, 0:0)
OEVERSJÖ Mattias – GARDOS Robert 2 : 3 (3:11, 12:10, 11:8, 4:11, 7:11)
XU Hui – GAO Ning 3 : 1 (11:9, 11:5, 10:12, 11:4, 0:0)
SVENSSON Robert – Gerell Par 1 : 3 (8:11, 7:11, 11:8, 6:11, 0:0)

Men´s ECL, Gr. B, R6
SW WERDER BREMEN (GER) WEINVIERTEL NIEDERÖSTERREICH (AUT) 1 : 3

CIOTI Constantin – HABESOHN Daniel 2 : 3 (15:17, 11:5, 6:11, 11:8, 8:11)
SZOCS Hunor – Janos – HOU Yingchao 2 : 3 (13:11, 4:11, 11:9, 4:11, 4:11)
CRISAN Adrian – HABESOHN Dominik 3 : 1 (11:7, 11:8, 7:11, 11:7, 0:0)
CIOTI Constantin – HOU Yingchao 0 : 3 (2:11, 10:12, 4:11, 0:0, 0:0)

Men´s ECL, Gr. C, R6
STEN MARKETING HB OSTROV (CZE) TTSC UMMC (RUS) 2 : 3

ŠIRUCEK Pavel – MONTEIRO Joao 3 : 1 (5:11, 11:8, 11:3, 11:8, 7:10)
TREGLER Tomáš – VLASOV Grigorij 2 : 3 (11:13, 11:8, 11:6, 7:11, 7:11)
KORBEL Petr – TAN Rui Wu 3 : 1 (15:13, 4:11, 11:8, 11:9, 0:0)
ŠIRUCEK Pavel – VLASOV Grigorij 2 : 3 (5:11, 9:11, 11:6, 11:7, 11:13)
TREGLER Tomáš MONTEIRO Joao 1 : 3 (5:11, 11:8, 8:11, 7:11, 0:0)

Men´s ECL, Gr. C, R6
1 FC SAARBRÜCKEN (GER) – VAILLANTE ANGERS (FRA) 0 : 3

MATTENET Adrien – PERSSON Jon 1 : 3 (7:11, 7:11, 11:5, 5:11, 0:0)
NUYTINCK Cédric – LUNDQVIST Jens 1 : 3 (11:7, 10:12, 8:11, 9:11, 0:0)
RODE Marc – MATSUDAIRA Kenji 2 : 3 (11:8, 7:11, 4:11, 11:7, 7:11)

Men´s ECL, Gr. D, R6
BORUSSIA DÜSSELDORF (GER) SPG WALTER WELS (AUT) 3 : 1

GIONIS Panagiotis – DEMETER Lehel 3 : 0 (11:4, 11:3, 11:4, 0:0, 0:0)
ACHANTA Sharat Kamal – PETE Zolt 3 : 1 (11:3, 10:12, 11:3, 11:5, 0:0)
HEISTER Danny – PLATTNER Dominique 0 : 3 (6:11, 8:11, 10:12, 0:0, 0:0)
GIONIS Panagiotis – PETE Zolt 3 : 0 (11:3, 11:7, 11:5, 0:0, 0:0)

Men´s ECL, Gr. D, R6
GV HENNEBONT (FRA) – BOGORIA GRODZISK MAZOWIECKI (POL) 1 : 3

PROKOPCOV Dimitrij – GÓRAK Daniel 1 : 3 (11:8, 11:13, 5:11, 3:11, 0:0)
KREANGA Kalinikos – OH Sang Eun 0 : 3 (8:11, 6:11, 11:13, 0:0, 0:0)
ROBINOT Quentin – FLORAS Robert 3 : 0 (15:13, 11:3, 11:5, 0:0, 0:0)
PROKOPCOV Dimitrij – OH Sang Eun 1 : 3 (11:6, 2:11, 7:11, 3:11, 0:0)