Croatian open – Results from day Two

Women’s Singles (Qual Groups): Lin Gui BRA vs Katerina Tomanovska CZE 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Manika Batra IND vs Petra Petek CRO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Pauline Chasselin FRA vs Viktoria Truzsinszki SRB 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Rachel Moret SUI vs Aneta Maksuti SRB 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Bruna Takahashi BRA vs Yi-Ju Wang TPE 2-4
Women’s Singles (Qual Groups): Olga Baranova RUS vs Stephanie Loeuillette FRA 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Miyu Nagasaki JPN vs Chia-Chih Lin TPE 0-4
Women’s Singles (Qual Groups): Aneta Kucerova CZE vs Mariia Vinogradova RUS 1-4
Women’s Singles (Qual Groups): Alex Galic SLO vs Yee Lok Lam HKG 2-4
Women’s Singles (Qual Groups): Leila Imre HUN vs Georgia Zavitsanou GRE 4-2
Women’s Singles (Qual Groups): Linda Bergstrom SWE vs Rahel Aschwanden SUI 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Karin Adamkova CZE vs Karla Franovic CRO 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Kana Takeuchi JPN vs Mateja Jeger CRO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Pooja Sahasrabudhe IND vs Elza Shibaeva RUS 1-4
Women’s Singles (Qual Groups): Elena Troshneva RUS vs Mercedes Nagyvaradi HUN 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Klara Cakol CRO vs Ivana Zera SLO 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Yuan Wan GER vs Magdalena Sikorska POL 1-4
Women’s Singles (Qual Groups): Neridee Nino VEN vs Marta Vukelic CRO 1-4
Women’s Singles (Qual Groups): Saki Shibata JPN vs Manca Fajmut SLO 4-2
Women’s Singles (Qual Groups): Ida Jazbec CRO vs Anelia Lupulesku SRB 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Cristina Hirici ROU vs Daria Chernova RUS 4-3
Women’s Singles (Qual Groups): Tamara Pavcnik SLO vs Ana Murat CRO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Yue Wu USA vs Alina Nikitchanka BLR 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Andrea Pavlovic CRO vs Tanja Helle NED 2-4
Women’s Singles (Qual Groups): Antonina Savelyeva RUS vs Maki Shiomi JPN 1-4
Women’s Singles (Qual Groups): Ana Tofant SLO vs Mihaela Brodar CRO 4-2
Women’s Singles (Qual Groups): Andrea Todorovic SRB vs Ankita Das IND 4-2
Women’s Singles (Qual Groups): Ema Marn CRO vs Aleksandra Vovk SLO 3-4
Women’s Singles (Qual Groups): Valentina Sabitova RUS vs Chia-Hsuan Lin TPE 4-3
Women’s Singles (Qual Groups): Huda Mustafa SWE vs Klara Bardac CRO 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Bernadett Balint HUN vs Yuko Kato JPN 4-2
Women’s Singles (Qual Groups): Leona Santek CRO vs Katarina Strazar SLO 4-2
Women’s Singles (Qual Groups): Sarah De nutte LUX vs Gremlis Arvelo VEN 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Aleksandar Karakasevic SRB vs Ali Alkhadrawi KSA –
Men’s Singles (Qual Groups): Jon Persson SWE vs Gaetan Swartenbrouckx BEL 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Stephane Ouaiche FRA vs Vladimir Radonjic SRB 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Asuka Machi JPN vs Man Ho Kwan HKG 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Anton Kallberg SWE vs Anders Lind DEN 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Benjamin Brossier FRA vs Oscar Perman SWE 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Quentin Robinot FRA vs Tom Sfiligoj SLO 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Antoine Hachard FRA vs Samuel Kaluzny SVK 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Thiago Monteiro BRA vs Ioannis Sgouropoulos GRE 2-4
Men’s Singles (Qual Groups): Alvaro Robles ESP vs Nikola Strugarevic SRB 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Cazuo Matsumoto BRA vs David Vorcnik AUT 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Pavel Platonov BLR vs Ilija Majstorovic SRB 4-2
Men’s Singles (Qual Groups): Fedor Kuzmin RUS vs Marko Medjugorac CAN 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Sathiyan Gnanasekaran IND vs Marcus Waerstad NOR –
Men’s Singles (Qual Groups): Hampus Soderlund SWE vs Josip Arbanas CRO 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Marc Duran ESP vs Samuel Mabey ENG 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Romain Lorentz FRA vs Aleksa Gacev SRB 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Can Akkuzu FRA vs Marko Vidacek CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Siu Hang Lam HKG vs Luka Martinek CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Michal Obeslo CZE vs Abdulaziz Bu shulaybi KSA 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Yuto Kizukuri JPN vs Martin Petrovic CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Robert Floras POL vs Matija Hrelec CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Thomas Keinath SVK vs Jakov Tica CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Darko Jorgic SLO vs Mario Banek CRO 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Brian Afanador PUR vs Luka Matkovic CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Chia-Hung Sun TPE vs Radoslav Kamberov BUL 4-2
Men’s Singles (Qual Groups): Tamas Lakatos HUN vs Asuka Sakai JPN 0-4
Men’s Singles (Qual Groups): Tonin Ryuzaki JPN vs Petr Fedotov RUS 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Hampus Nordberg SWE vs Malek El tawil LIB 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Marcos Madrid MEX vs Daniel Mijatovic CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Viacheslav Burov RUS vs Miho Simovic CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Filip Zeljko CRO vs Yavor Andreev BUL 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Simon Arvidsson SWE vs Ivor Katic SRB 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Pak Nam Ng HKG vs Mislav Martinek CRO 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Enzo Angles FRA vs Simon Berglund SWE 4-3
Men’s Singles (Qual Groups): Tomokazu Harimoto JPN vs Konstantinos Angelakis GRE 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Jan Zibrat SLO vs Ronald Redjep CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Viktor Brodd SWE vs Dominik Zeljko CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Mehdi Bouloussa FRA vs Frane Runjic CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Dennis Klein GER vs Antonio Goja CRO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Sadi Ismailov RUS vs Marko Popovic SRB 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Mikkel Hindersson DEN vs Taimu Arinobu JPN 1-4
Men’s Singles (Qual Groups): Lauric Jean BEL vs Ilya Zhidkov RUS 3-4
Men’s Singles (Qual Groups): Nandor Ecseki HUN vs Sergey Bratchenko RUS 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Gregoire Jean FRA vs Hagop Oskeridjian LIB 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Bence Majoros HUN vs Sarthak Gandhi IND 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Adam Szudi HUN vs Josip Huzjak CRO 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Sanil Shetty IND vs Edin Hadzic BIH 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Katerina Tomanovska CZE vs Ivana Tubikanec CRO 4-3
Women’s Singles (Qual Groups): Petra Petek CRO vs Anna Fenyvesi SRB 2-4
Women’s Singles (Qual Groups): Viktoria Truzsinszki SRB vs Jennifer Jonsson SWE 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Aneta Maksuti SRB vs Daniela Moskovits SWE 4-2
Women’s Singles (Qual Groups): Yi-Ju Wang TPE vs Olga Kim UZB 2-4
Women’s Singles (Qual Groups): Stephanie Loeuillette FRA vs Dorina Srebrnjak CRO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Miyu Nagasaki JPN vs Mariia Vinogradova RUS 2-4
Women’s Singles (Qual Groups): Chia-Chih Lin TPE vs Aneta Kucerova CZE 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Alex Galic SLO vs Georgia Zavitsanou GRE 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Yee Lok Lam HKG vs Leila Imre HUN 3-4
Women’s Singles (Qual Groups): Linda Bergstrom SWE vs Karla Franovic CRO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Rahel Aschwanden SUI vs Karin Adamkova CZE 0-4
Women’s Singles (Qual Groups): Kana Takeuchi JPN vs Elza Shibaeva RUS 1-4
Women’s Singles (Qual Groups): Mateja Jeger CRO vs Pooja Sahasrabudhe IND 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Elena Troshneva RUS vs Ivana Zera SLO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Mercedes Nagyvaradi HUN vs Klara Cakol CRO 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Yuan Wan GER vs Marta Vukelic CRO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Magdalena Sikorska POL vs Neridee Nino VEN 3-4
Women’s Singles (Qual Groups): Saki Shibata JPN vs Anelia Lupulesku SRB 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Manca Fajmut SLO vs Ida Jazbec CRO 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Cristina Hirici ROU vs Ana Murat CRO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Daria Chernova RUS vs Tamara Pavcnik SLO 4-3
Women’s Singles (Qual Groups): Yue Wu USA vs Tanja Helle NED 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Alina Nikitchanka BLR vs Andrea Pavlovic CRO 4-2
Women’s Singles (Qual Groups): Antonina Savelyeva RUS vs Mihaela Brodar CRO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Maki Shiomi JPN vs Ana Tofant SLO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Andrea Todorovic SRB vs Aleksandra Vovk SLO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Ankita Das IND vs Ema Marn CRO 4-2
Women’s Singles (Qual Groups): Valentina Sabitova RUS vs Klara Bardac CRO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Chia-Hsuan Lin TPE vs Huda Mustafa SWE 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Bernadett Balint HUN vs Katarina Strazar SLO 4-0
Women’s Singles (Qual Groups): Yuko Kato JPN vs Leona Santek CRO 4-1
Women’s Singles (Qual Groups): Gremlis Arvelo VEN vs Timea Peterman-varga HUN 2-4
Men’s Singles (Qual Groups): Aleksandar Karakasevic SRB vs Helshan Weerasinghe ENG 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Jon Persson SWE vs Teodor Alexandrov BUL 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Stephane Ouaiche FRA vs Chun-Yu Tsai TPE 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Asuka Machi JPN vs Gleb Shamruk BLR 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Anton Kallberg SWE vs Alexander Chen AUT 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Benjamin Brossier FRA vs Ludvik Persolja SLO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Quentin Robinot FRA vs Supanut Wisutmaythangkoon THA 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Antoine Hachard FRA vs Valentin Nad nemedi SRB 4-2
Men’s Singles (Qual Groups): Thiago Monteiro BRA vs Romain Ruiz FRA 0-4
Men’s Singles (Qual Groups): Alvaro Robles ESP vs Jesper Hedlund SWE 4-2
Men’s Singles (Qual Groups): Cazuo Matsumoto BRA vs Michael Tauber ISR 4-2
Men’s Singles (Qual Groups): Pavel Platonov BLR vs Kirill Shvetc RUS 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Fedor Kuzmin RUS vs Denislav Kodjabashev BUL 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Sathiyan Gnanasekaran IND vs Krisztian Nagy HUN 3-4
Men’s Singles (Qual Groups): Hampus Soderlund SWE vs Hon Ming Li HKG –
Men’s Singles (Qual Groups): Marc Duran ESP vs Alexander Valuch SVK 2-4
Men’s Singles (Qual Groups): Romain Lorentz FRA vs Luka Fucec CRO 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Can Akkuzu FRA vs Lionel Weber SUI 4-3
Men’s Singles (Qual Groups): Siu Hang Lam HKG vs Samuel Novota SVK 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Michal Obeslo CZE vs Deni Kozul SLO 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Yuto Kizukuri JPN vs Kanak Jha USA 4-2
Men’s Singles (Qual Groups): Robert Floras POL vs Ewout Oostwouder NED 3-4
Men’s Singles (Qual Groups): Thomas Keinath SVK vs Abdulaziz Al-abbad KSA 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Darko Jorgic SLO vs Laurens Tromer NED 1-4
Men’s Singles (Qual Groups): Brian Afanador PUR vs Simon Pfeffer AUT 0-4
Men’s Singles (Qual Groups): Chia-Hung Sun TPE vs Ondrej Bajger CZE 2-4
Men’s Singles (Qual Groups): Tamas Lakatos HUN vs Paul Gauzy FRA 3-4
Men’s Singles (Qual Groups): Tonin Ryuzaki JPN vs Chien-Tu Huang TPE 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Hampus Nordberg SWE vs David Serdaroglu AUT 4-3
Men’s Singles (Qual Groups): Marcos Madrid MEX vs Arseniy Gusev RUS 4-2
Men’s Singles (Qual Groups): Viacheslav Burov RUS vs Claus Nielsen DEN 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Filip Zeljko CRO vs Aliaksandr Khanin BLR 1-4
Men’s Singles (Qual Groups): Simon Arvidsson SWE vs Filip Cipin CRO 4-2
Men’s Singles (Qual Groups): Pak Nam Ng HKG vs Julien Indeherberg BEL 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Enzo Angles FRA vs Tobias Rasmussen DEN 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Tomokazu Harimoto JPN vs Zokhid Kenjaev UZB 3-4
Men’s Singles (Qual Groups): Jan Zibrat SLO vs Yukiya Uda JPN 2-4
Men’s Singles (Qual Groups): Viktor Brodd SWE vs Martin Allegro BEL 1-4
Men’s Singles (Qual Groups): Mehdi Bouloussa FRA vs Dang Qiu GER 2-4
Men’s Singles (Qual Groups): Dennis Klein GER vs Andrea Landrieu FRA 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Sadi Ismailov RUS vs Yusuke Watanabe JPN 4-1
Men’s Singles (Qual Groups): Mikkel Hindersson DEN vs Konstantin Chernov RUS 2-4
Men’s Singles (Qual Groups): Lauric Jean BEL vs Elia Schmid SUI 4-2
Men’s Singles (Qual Groups): Nandor Ecseki HUN vs Anthony Tran SWE 3-4
Men’s Singles (Qual Groups): Gregoire Jean FRA vs Bence Majoros HUN 4-0
Men’s Singles (Qual Groups): Hagop Oskeridjian LIB vs Sarthak Gandhi IND –
Men’s Singles (Qual Groups): Adam Szudi HUN vs Sanil Shetty IND 4-3
Men’s Singles (Qual Groups): Josip Huzjak CRO vs Edin Hadzic BIH 4-1
Women’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Timea Peterman-varga HUN vs Yuko Kato JPN 0-4
Women’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Katerina Tomanovska CZE vs Chia-Hsuan Lin TPE 4-1
Women’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Anna Fenyvesi SRB vs Ankita Das IND 4-2
Women’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Viktoria Truzsinszki SRB vs Antonina Savelyeva RUS 0-4
Women’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Aneta Maksuti SRB vs Alina Nikitchanka BLR 4-0
Women’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Yi-Ju Wang TPE vs Daria Chernova RUS 4-0
Women’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Stephanie Loeuillette FRA vs Manca Fajmut SLO 4-2
Women’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Chia-Chih Lin TPE vs Yuan Wan GER 4-0
Women’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Alex Galic SLO vs Mercedes Nagyvaradi HUN 4-1
Women’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Karin Adamkova CZE vs Kana Takeuchi JPN 3-4
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Siu Hang Lam HKG vs Adam Szudi HUN 1-4
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Michal Obeslo CZE vs Gregoire Jean FRA 4-1
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Yuto Kizukuri JPN vs Nandor Ecseki HUN 4-2
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Ewout Oostwouder NED vs Ilya Zhidkov RUS 0-4
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Thomas Keinath SVK vs Konstantin Chernov RUS 0-4
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Laurens Tromer NED vs Sadi Ismailov RUS 4-1
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Simon Pfeffer AUT vs Dennis Klein GER 4-2
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Ondrej Bajger CZE vs Dang Qiu GER 0-4
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Asuka Sakai JPN vs Martin Allegro BEL 4-2
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Tonin Ryuzaki JPN vs Jan Zibrat SLO 4-2
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Hampus Nordberg SWE vs Zokhid Kenjaev UZB 4-2
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Marcos Madrid MEX vs Enzo Angles FRA 4-0
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Viacheslav Burov RUS vs Pak Nam Ng HKG 0-4
Men’s Singles (Pre. Rounds) 1/32: Aliaksandr Khanin BLR vs Simon Arvidsson SWE 2-4

Both comments and pings are currently closed.